Dodenherdenking op het Sumatraplein in Dordrecht
DORDRECHT – Op maandagavond 4 mei 2026 vond op het Sumatraplein in Dordrecht de jaarlijkse Dodenherdenking plaats. Onder grote belangstelling van inwoners, nabestaanden en vertegenwoordigers van diverse organisaties werd stilgestaan bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog en latere conflicten.
De plechtigheid begon in de vroege avond, waarbij aanwezigen zich verzamelden rond het herdenkingsmonument op het plein. De sfeer was ingetogen en respectvol.
Rond 20.00 uur werd, zoals traditiegetrouw in heel Nederland, twee minuten stilte in acht genomen. Het plein viel volledig stil; het verkeer in de omgeving werd tijdelijk stilgelegd en ook elders in de stad was de stilte voelbaar. Deze gezamenlijke stilte vormde een krachtig moment van bezinning en herinnering.
Na de stilte sprak de burgemeester van Dordrecht de aanwezigen toe. In zijn toespraak benadrukte hij het belang van blijven herdenken, juist in een tijd waarin vrijheid niet overal vanzelfsprekend is. Hij stond stil bij de offers die zijn gebracht voor vrede en vrijheid, en riep op om deze waarden actief te blijven beschermen en door te geven aan volgende generaties.
Aansluitend vond de kranslegging plaats. Vertegenwoordigers van de gemeente, veteranenorganisaties en andere betrokken instanties legden kransen bij het monument.
De jaarlijkse Dodenherdenking op het Sumatraplein blijft een belangrijk moment voor Dordrecht, waarin de stad samenkomt om te herdenken, te reflecteren en het belang van vrijheid levend te houden.


